חברי ועד הקהילה


ועד הקהילה הוא הפורום המנהל את בבת-עין בפועל. הוא מורכב ממתנדבים מקרב חברי הקהילה,….

שלמה הראל – יו”ר הועד

נגה מליניאק – מייסדת הקהילה

אורת בלנש – חברת וועד וגזברית

ענת קצנשטיין – חברת וועד  

מיכה מליניאק  – חבר וועד

אסתר קטן – חברת וועד

יעל תומר – רכזת הקהילה


שלמה הראל – יו”ר הועד

שלמה הראל עסק שנים רבות בתעשייה הביטחונית בתחומי הנדסה, מחקר פיתוח ושיווק של מערכות מתקדמות. כמו כן שימש כציר הכלכלי של ישראל בניו יורק בהבאת השקעות ארצה. בנוסף, עסק שלמה בתעשיית הון הסיכון בהשקעות בחברות הייטק, ניהל את חברת היישום של מכון וייצמן במטרה למסחר את הקניין הרוחני והפטנטים של חוקרי המכון וכמו כן הקים וניהל את חברת היישום של אוניברסיטת חיפה. כיום הוא משמש כדירקטור בחברת הייטק
ועוסק בייעוץ וקידום עסקים לתעשיית ההייטק.

נשוי לאורית,  מתכננת ומעצבת פנים, ואב לשלושה, ארז, אפרתה ואופיר, ו…סב לשבעה נכדים.

שלמה ורעייתו אורית היו מן המשפחות המייסדות של קהילת בבת עין בשנת 2004. במהלך שנת הקמתה של הקהילה, הצטרף שלמה לוועד ומאז הוא פעיל מרכזי בחיי הקהילה ובהנהגתה. לפני שלוש שנים נבחר שלמה ליושב ראש וועד הקהילה, שלקח על עצמו את המשימה המורכבת של קיימות כלכלית, מחד, והגשמת חזון בניית בית לקהילה, מאידך. שלמה מעורב היום בכל זירות העשייה הקהילתית מנושאי התוכן, דרך תכנון תקציבי ועד הנהגה וחזון, לצד ייצוג הקהילה במוסדות התנועה ליהדות מתקדמת.
לאורך כל שנות קיום הקהילה היה ביתם של שלמה ואורית ‘בית וועד לחכמים’ – מקום בו התקיימו מפגשי לימוד, ישיבות וועד ואירוח משלחות מחו”ל.

^חזרה למעלה


נגה מליניאק – מייסדת הקהילה

לאחר כהונה של שלוש שנים כשליחת הסוכנות היהודית בסינסינטי אוהיו, חזרה נגה לראש העין בשנת 2003 עם הרעיון של הקמת קהילה ליהדות מתקדמת בראש העין.
קבלת שבת הראשונה בספטמבר 2004, נערכה בביתה של נגה, וזמן קצר אחריה יזמה התכנסות לתפילות יום הכיפורים באולם קטן במתנ”ס השכונתי.
עם הקמת הקהילה נבחרה נגה לכהן כיושבת ראש הקהילה, תפקיד אותו מילאה במשך שלוש השנים הראשונות בהן עשתה הקהילה את צעדיה הראשונים.
מאז ועד היום נגה חברה פעילה ומרכזית בקהילה בתפקידים שונים. היום מכהנת כחברת וועד ומרכזת הקמפיין לגיוס תרומות למבנה הקבע של הקהילה.
נגה שירתה בצבא כסגנית קצינת ח”ן ראשית וסיימה את שירותה בדרגת סגן-אלוף. כיום עובדת כמנהלת פעילות הנגב וקרן ״נס״ של הפדרציה היהודית של מטרו-ווסט, ניו ג׳רזי.
נגה ומיכה הם הורים לעמר (שחגג את נישואיו בשבת חתן-כלה בקהילה), שרון, שמלמדת ילדי בר מצווה קריאה בטעמים, ואביב.

^חזרה למעלה


אורת בלנש – חברת וועד וגזברית

אורת הצטרפה לוועד הקהילה סמוך להקמת הקהילה בשנת 2005. כעבור שנה לקחה על עצמה את תפקיד הגזברית ומאז היא אחראית לנושא הכספים בקהילה, תפקיד שהיא ממשיכה למלא במסירות ובהתמדה. אורת אחת החברות המתמידות בבית המדרש הקהילתי, ובמשך השנים גם הנחתה מפגשי לימוד בנושאים שונים באופן מעורר מחשבה והשראה. כישורי השירה והפרשנות של אורת באים לאחרונה לידי ביטוי גם בהנחיית קבלות שבת קהילתיות, המתאפיינים באיכות מוסיקלית וברוח ישראלית.

^חזרה למעלה


ענת קצנשטיין – חברת וועד  

ענת תושבת ראש העין משנת 1991, נשואה לאליעזר, אמא לארבעה: יעל, תמר, נעמה וגלעד.
ענת ומשפחתה היו מן המשפחות הראשונות של הקהילה. המשפחה מעורבת באופן פעיל בחיי הקהילה וענת חברה בוועד ובהנהגת הקהילה. מזה שנים ענת מלווה את תכנית מעגלים, תכנית לבנות ובני מצווה והוריהם. בתוכנית המפגשים היא מוסיפה את הממד היצירתי – עבודה בחומרי יצירה שונים וסדנה חביבה במיוחד של אפיית חלות לשבת. בקבלות שבת ענת מוסיפה לווית חן לשירה בנגינת חליל, בחגים היא מספרת סיפורי חג המצטיינים בשפה עשירה ומשובחת.
ענת היא מורה בכירה מוסמכת, עובדת כגננת בגני חובה וכן מורה להוראה מתקנת לילדים בבתי ספר יסודיים.
משפחת קצנשטיין ידועה כמשפחה מתנדבת בראש-העין. ענת מתנדבת: בהטמעת איכות הסביבה בעיר ראש-העין, בארכיון התיעוד של “מורשת יהדות תימן”, פרויקט “ישראל נגלית לעין”, פרויקט תיעוד סיפורי חיים של ארגון “יד שרה”.

^חזרה למעלה


מיכה מליניאק  – חבר וועד

בביתם של מיכה ונגה מליניאק נהגה הרעיון להקמת הקהילה ובו גם התקיימה קבלת שבת הראשונה, לפני כמעט עשור שנים. מיכה היה אחד המצטרפים הראשונים לוועד הקהילה ולאחרונה חזר לכהן כחבר וועד לאחר חזרתו משליחות בת שלוש שנים בארה”ב. מיכה הוא ‘הידיים של הקהילה’ – שהכשיר את חלל גן הילדים שעמד לרשותנו להיות חלל תפילה. הוא שיפץ וצבע, הרחיב ושכלל את המקום, כך שיהפוך להיות בית לאירועי הקהילה השונים ממפגשי לימוד של תריסר אנשים ועד לקהל של מאה וחמישים איש בתפילות יום הכיפורים.
מיכה נשוי לנגה, מייסדת הקהילה, ואב לעומר, שרון ואביב. עבד במשך שנים בחברת בזק ועוסק היום בשיפוץ ביתו בשכונה הצבאית בראש העין.

^חזרה למעלה


עודד גורן – חבר וועד

עודד הצטרף לתוכנית ‘מעגלים’ לפני כ-6 שנים, לקראת עלייתו לתורה של בנו, סתיו. כשנתיים לאחר בר המצווה של סתיו עודד חזר להיות חבר בקהילה, ובהדרגה הפך לחבר פעיל ומרכזי בהנהגת הקהילה.
מלבד חברותו בוועד הקהילה עודד מתנדב גם בוועדת השיווק של הקהילה, ועוסק בחיפוש דרכים יצירתיות להגיע לקהל הרחב של ראש העין וסביבותיה.
בשנה האחרונה, מאז לכתו של חברנו יקים, עודד מרכז יחד עם אורית הראל, את פעילות הקרן לזכרו של יקים.
עודד אב לסתיו, אופיר ושקד.
עוסק בשיווק והפצה של כימיקלים למוסכים ותעשיה ברחבי הארץ.

^חזרה למעלה


אסתר קטן – חברת וועד

אסתר הצטרפה לקהילה במועדי תשרי של שנת 2006. זמן קצר אחרי הצטרפותה התנדבה להיות פעילה בוועד ומלאה תפקיד מרכזי בארגון אירועים גדולים בקהילה – מחגיגות בר מצווה דרך אירועי חגים ועד אירוח קהילות אחיות בחו”ל. ניסיון של שנים בתכנון לוגיסטי וברכש הכשירו אותה היטב למשימות מסוג זה.
ביתה של אסתר פתוח תמיד לאירוח כיד המלך, והמקום החביב על כל החברים לישיבות הוועד מידי חודש.

^חזרה למעלה


יעל תומר – רכזת הקהילה

יעל פגשה את הקהילה דרך השתתפות במפגשי לימוד בנושאים של ספרות ושירה ודרך היכרות עם חברים בקהילה. עיקר עיסוקה הוא עיצוב פנים ותכנון גינות לצד פעילות בנושאים שונים שקשורים לעשייה חברתית בראש העין.
בשנת 2011 החלה יעל את תפקידה כרכזת הראשונה של הקהילה, תפקיד אותו מלאה למשך שנה ואליו חזרה שוב לאחר הפסקה של מספר חודשים. בתפקידה זה פועלת יעל במקביל בתחומי עשייה מגוונים, שנעים בין עשייה ארגונית וניהול מתנדבים ועד לנושאים של שיווק ותוכן.

^חזרה למעלה