אודות בבת עין


בבת עין היא קהילה ישראלית רפורמית המבקשת ליצור חיי תרבות וקהילה בעלי אופי יהודי, פלורליסטי ושוויוני. הקהילה מקיימת, לראשונה בראש העין, תפילה שוויונית ועלייה לתורה גם לבנות מצווה. מלבד קבלות שבת והתכנסויות בחגים ובמועדים, מציעה הקהילה מפגשי לימוד בפרשות השבוע ובענייני דיומא לאורך כל השנה וכן יוזמת מפגשים תקופתיים עם יוצרים ישראלים מוכרים המיועדים לקהל הרחב של ראש העין וסביבתה, תחת הכותרת ‘אומן ואמונה’. 

 קהילת בבת עין קמה ביוזמת תושבים מהשכונות החדשות בראש העין בראשית ספטמבר 2004, אחת מתוך ארבעים קהילות התנועה ליהדות מתקדמת (רפורמית) בישראל. הקהילה מונה כחמישים משפחות פעילות ומשלמות דמי חבר וכן כ-250 חברים נוספים המשתתפים מידי שנה בתפילות חגי תשרי ורשומים ברשימת התפוצה, המתעדכנת על פעילות הקהילה מידי שבוע.

מרבית חברי הקהילה הם ילידי הארץ ומתגוררים בשכונות החדשות של ראש העין, ועם זאת במעגל החברים הקבועים ומשפחות בני ובנות המצווה ישנם חברים מקיבוץ נחשונים, מתן, אורנית, אריאל ופתח תקווה.

מאז הקמתה מרחיבה הקהילה בהתמדה את פעילותה ואת מעגל חבריה, וממשיכה להוות כתובת למשפחות וליחידים המעוניינים בהעמקת ההיכרות עם המקורות היהודים. כעבור כמעט עשור שנים של פעילות בראש העין, הקהילה היום היא חלק בלתי נפרד מהנוף הדתי-תרבותי של העיר. מאז הקמת הקהילה היא מנוהלת על-ידי צוות מסור של מתנדבים המרכיבים את וועד הקהילה וכן וועדות המטפלות בנושאי תפילה, חגים, בני ובנות מצווה וכן תכנון ופיתוח קהילתי.

מעגלי הפעילות של הקהילה כוללים גם סיורים המשלבים לימוד, טיול וחוויה קהילתית. במקביל פועלת הקהילה בהתמדה להושיט יד לפעילות צדק חברתי בקהילה הרחבה של ראש העין וסביבתה. במהלך השנים האחרונות פועלים חברי הקהילה להקמת בית קבע לקהילה. ביום כיפור 2014 הושק מסע גיוס תרומות להקמת הבית.

 הקהילה מציעה מגוון פעילויות:

  • קבלות שבת, חגים ומועדים
  • תכנית ‘מעגלים’ לבני ובנות מצווה והוריהם
  • מדרש קפה – ערבי תרבות והגות
  • מפגשי אומן ואמונה
  • פעילות ‘תיקון עולם’ – התנדבות למען הקהילה הרחבה
  • אירוח קבוצות יהודיות ובין-דתיות מחו”ל
  • מפגשים וטיולים קהילתיים